› Aktualności
15:52 / 13.01.2020

W Jutrosinie zebrano ponad 23.000 zł [FOTO]

W Jutrosinie zebrano ponad 23.000 zł [FOTO]

fot. K. Swornowski

Na ulicach Jutrosina oraz niektórych wiosek 50 wolontariuszy prowadziło dobrowolną kwestę do puszek WOŚP. Do tej pory jutrosiński sztab zebrał 23.734 zł.

- Z pewnością kwota ta jeszcze wzrośnie. Cieszę się, że sama licytacja gadżetów w centrum kultury przyniosła nam kwotę 2.780 zł - podkreśla szefowa sztabu Martyna Misiek-Rejek.

Kilkanaście minut w lodowatej wodzie jutrosińskiego zalewu spędziło ponad 100 morsów, którzy utworzyli w niej „Gorące serce”.

Na brzegu kibicował im tłum ludzi. Zbiórkę zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Jutrosińskiego Sportu wraz z Jutrosińskim Klubem Morsów. - Jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc, a tym samym udowodniliśmy, że pomaganie jest dziecinnie proste - podkreśla uczestnik imprezy nad zalewem. Na tym jednak nie koniec WOŚP-owych atrakcji w Jutrosinie. O godz. 16.00 przy Gminnym Centrum na wszystkich czekała gorąca grochówka. Pół godziny później jutrosińscy strażacy przygotowali specjalny pokaz. Organizatorzy zaplanowali też koncert dla młodzieży. Na scenie wystąpił Deaf To Silence.

Z kolei, w sali sportowej w Szkaradowie rozegrano Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej z udziałem ośmiu drużyn.

Na podium stanęli: Wod-Kan-CO-Gaz Matejko, Sokół Ostoje i OLD Szkaradowo. - Jednak tu nie wynik był istotny, a dobra zabawa i wspólny cel - wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jej wolontariuszy można było spotkać nie tylko na hali, ale też na terenie całej wioski. Za rok gramy znowu - zapowiada Mirosław Barteczka z LUKS Szkaradowo - organizator imprezy.

Blok imprez o godz. 20.00 zakończyło w Jutrosinie tradycyjne „Światełko do nieba”.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 54