V liga. Piątek trzynastego szczęśliwy dla piłkarzy Rawii

V liga. Piątek trzynastego szczęśliwy dla piłkarzy Rawii - Zdjęcie główne

Podopieczni Jerzego Radojewskiego pokonali w meczu 6. kolejki zespół Orkanu Chorzemin - 3:1. Strzelcami bramek dla gospodarzy byli: Mariusz Molka i Michał Skrzypczak.

Mecz rozpoczął się w deszczowej aurze. Już od jego początku na boisku dominowali miejscowi, którzy w wielu akcjach nóg "nie odkładali". Pierwsza bramka padła już w 4. minucie po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Michał Skrzypczak, a idealne miejsce w polu karnym znalazł Mariusz Molka i pokonał golkipera gości.

W pierwszej części meczu więcej bramek nie oglądaliśmy. Przy piłce, co prawda, częściej utrzymywali się piłkarze Rawii, ale goście także mieli swoje sytuacje. Dominik Basa kilka razy ratował swoją drużynę przed utratą gola.

Druga połowa także należała do gospodarzy. W 48. minucie bramkarza ekipy z Chorzemina pokonał Michał Skrzypczak. Na tablicy wyników było już 2:0.

Ku uciesze publiczności, zgromadzonej na stadionie przy ul. Spokojnej w Rawiczu, w 64. minucie na 3:0 podwyższył po raz kolejny Michał Skrzypczak. Młody zawodnik zanotował perfekcyjne trafienie z rzutu wolnego. Piłka "wirowała" tuż przy słupku. Golkiper Orkanu nie miał szans na jej obronę.

Goście walczyli o bramkę honorową. Ostatecznie, udało im się to w końcówce piątkowego spotkania. Po stracie zawodnika Rawii, w 83. minucie szansę na gola wykorzystał piłkarz Orkanu. Więcej bramek już nie padło. Trzy punkty pozostały w Rawiczu.

Rawia Rawag Rawicz - Orkan Chorzemin - 3:1 (1:0)

Rawia:
Basa - P. Wawrzyniak, B. Materkowski, Lorenc (81' Kubeczka), Orłowski (89' Świtała), S. Materkowski (66' T. Wawrzyniak), Cheba (85' Woźniak), Kołeczko (89' Stachowiak), M. Skrzypczak (76' Walkowiak), Molka, T. Skrzypczak.

Bramki: 1:0 - Molka (4'), 2:0 - M. Skrzypczak (48'), 3:0 M. Skrzypczak (64'), 3:1 - 83'