› Aktualności
06:38 / 09.06.2016

Utrudnienia w ruchu w centrum Rawicza. Sprawdź szczegóły

Utrudnienia w ruchu w centrum Rawicza. Sprawdź szczegóły

„Święto Rawicza”, które odbędzie się w najbliższy weekend wiąże się z utrudnieniami w ruchu dla kierowców. Uważać należy w rejonie rynku oraz targowiska miejskiego.

R E K L A M A

RYNEK
Ograniczenia w parkowaniu samochodów wewnątrz rynku zostaną wprowadzone w czwartek (9 czerwca) od godzin porannych.

Od czwartku będzie powstawać boisko do plażowej piłki nożnej. Z tego względu od rana nie będzie możliwe parkowanie aut w okolicy postoju taksówek. Z możliwości parkowania wyłączony zostanie również fragment parkingu od strony południowej z uwagi na przyjazd jednej z atrakcji dla najmłodszych - zaznacza Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza Rawicza.

Tego samego dnia wieczorem zamknięty zostanie cały wewnętrzny parking, a właściciele aut proszeni są, żeby do godziny 6.00 w piątek (10 czerwca) usunąć swoje pojazdy. Organizatorzy przewidzieli wyłączenie z ruchu pojazdów wszystkich ulic w obrębie rynku. - Aby umożliwić jeszcze poruszanie się płynne w centrum miasta w dzień targowy, wyłączenie rynku z ruchu nastąpi dopiero o godzinie 18.00. Stoiska jarmarkowe będą uruchamiane w miarę pojawiania się wystawców od samego rana i dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej uwagi do godziny zamknięcia ruchu - dodaje Mateusz Domagała. Ruch zostanie przywrócony około godz. 23:00 w niedzielę.

TARGOWISKO MIEJSKIE

Na targowisku miejskim zaplanowano część koncertów, dlatego i tam należy spodziewać się utrudnień w ruchu. W sobotę, w godzinach od 17.00 do 23.30 wprowadzony zostanie zakaz ruchu na odcinku ulicy Marcinkowskiego - od skrzyżowania z ulicą Scherwentkego oraz na ulicy Sukienniczej (na odcinku od Marcinkowskiego do ulicy Piastowskiej).

Z kolei odcinek Wałów Powstańców Wielkopolskich (wewnętrzna strona Plant) - od strony muru zakładu karnego - będzie drogą techniczną dla osób i służb zaangażowanych w organizację strefy koncertowej oraz dla mieszkańców budynku przy ul. Marcinkowskiego przy targowisku miejskim.

Mapka dot. zamknięcia rynku (nowe znaki oznaczone na kolorowo)

Mapka dot. zmiany organizacji ruchu przy targowisku

R E K L A M A
5
0
oceń tekst 5 głosów 100%
R E K L A M A