› Kultura i Rozrywka
11:20 / 11.01.2020

Utalentowane dzieci i młodzież na scenie domu kultury [FOTO]

Utalentowane dzieci i młodzież na scenie domu kultury [FOTO]

fot. Włodzimierz Jędrzejczak

W sali widowiskowej rawickiego domu kultury odbyła się druga edycja Gminnego Konkursu „Mamy Talent”. Głównym organizatorem przeglądu była Szkoła Podstawowa nr 4.

Swoje umiejętności pokazało 42 wykonawców w wieku od 7 do 18 lat, w 33 różnych konfiguracjach. Zaprezentowali się soliści, duety i tria, niekiedy dzieci były wspomagane przez rodziców, którzy wystąpili poza konkursem. Przeważały piosenki, ale był też taniec, akrobatyka i występy muzyczne. Przez cały czas imprezy Wiktoria Kaczmarek (uczennica I LO w Rawiczu), uczęszczająca na kółko plastyczne prowadzone przez Wiesławę Pospiech, na żywo malowała obraz. Zostanie on wystawiony na aukcję podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Cieszy duże zainteresowanie konkursem i jego wysoki poziom - powiedziała Wiesława Pospiech, która pilotowała imprezę. - Podziękowania i uznanie należą się nauczycielom i rodzicom, którzy rozwijają talenty dzieci.

Konkurs pokazał, że tych talentów jest bardzo dużo. Konkurs dowcipnie i swobodnie, jak „zawodowcy”, prowadzili Dariusz Błoniewski i Sławomir Pakuła. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Laureaci wystąpią podczas finalu WOŚP. 

 Jury w składzie: Justyna Szajerka - dyrektor SP 4, przewodnicząca, Agata Roszak, Adriana Miara, Przemysław Maćkowiak i Tomasz Bzdęga, po długiej naradzie, postanowiło przyznać następujące nagrody: I miejsce - Magdalena Andrzejewska (ZSZ w Rawiczu, śp[iew), II miejsce - Magdalena Odrzywałek (SP w Sierakowie, śpiew), III miejsce - Greta Adamek i Aleksandra Nowak (SP 4, akrobatyka) oraz Katarzyna Domaniecka i Jan Ratajczak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Masłowie, taniec).

Nagroda Starosty - Stanisław i Wojciech Dolat (SP 3, instrumenty, śpiew)

Nagroda Burmistrza - Liwia Nowak (SP 4, śpiew)

Nagroda Dyrektora SP 4 - Wiktoria Wojtyczka (ZSZ w Rawiczu, śpiew) i Laura Trzęskowska (SP 3, skrzypce) 

Nagroda publiczności - Magdalena Odrzywałek (SP w Sierakowie, śpiew)

Włodzimierz Jędrzejczak

› napisz do mnie
› moje inne artykuły
4
5
oceń tekst 9 głosów 44%

Zdjęcia ilość zdjęć 73