› Aktualności
10:17 / 17.07.2017

Turniej Wsi w Kawczu. Ścigali się, występowali i grillowali

Turniej Wsi w Kawczu. Ścigali się, występowali i grillowali

fot. Joanna Miśkowiak

Aż 14 z bojanowskich sołectw wzięło udział w drugiej edycji Turnieju Sołeckiego. Na boisku w Kawczu ich mieszkańcy rywalizowali w różnych konkurencjach. Po raz drugi zwyciężyła ekipa z Golinki.


Mieszkańcy poszczególnych wsi pokonywali slalom rowerem, chodzili w alkogoglach, nosili wodę na czas, toczyli baloty, rzucali beretem, przechodzili po skrzynkach i przez hula hop, ubijali jaja, grillowali i występowali na scenie.

Ich zmaganiom przyglądała się liczna publiczność, a nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali pracownicy Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Ostatecznie po kilku godzinach dobrej zabawy, wyłoniono zwycięzców. Główna nagroda, czyli symboliczny czek na 3 tys. zł powędrował do zwycięzców pierwszej edycji, czyli sołectwa Golinka. Drugie miejsce i nagrodę finansową w wysokości 2 tys. zł dobyli gospodarze - sołectwo Kawcze, a na trzecim miejscu z czekiem o wartości 1 tys. zł uplasowali się mieszkańcy Gołaszyna.
 

R E K L A M A

PEŁNE WYNIKI TURNIEJU:

I miejsce - Golinka, II - Kawcze, III - Gołaszyn, IV – Trzebosz, V – Czechnów, VI – Wydartowo Drugie, VII – Tarchalin, VIII – Wydartowo Pierwsze, IX – Sowiny, X – Pakówka, XI – Golina Wielka, XII – Szemzdrowo, XIII – Gierłachowo, XIV - ZaborowiceRelacja z wydarzenia w najbliższym "Życiu Rawicza"

R E K L A M A
5
1
oceń tekst 6 głosów 83%
R E K L A M A

Zdjęcia ilość zdjęć 165