› Aktualności
06:12 / 30.06.2017

Sprzeciw rawickich kupców poparty tysiącami podpisów

Sprzeciw rawickich kupców poparty tysiącami podpisów

fot. archiwum

Ponad 4 tys. podpisów zebrali rawiccy kupcy przeciwko, m.in. propozycji zakazu wjazdu na rynek od strony ul. 3 Maja. Taką zmianę po odnowieniu centrum zaproponowały władze gminy.
 

R E K L A M A

Propozycję nowe organizacji ruchu w centrum miasta - po odnowieniu rynku i deptaków przedstawiono w kwietniu. Opracowanie - na zlecenie burmistrza - przygotowało za 19 tys. 700 zł (netto), biuro Wiesława Furmaniaka z Leszna.

Według projektanta, zasadne jest utworzenie w centrum strefy „Tempo 30”, w której funkcjonowałyby wyłącznie skrzyżowania równorzędne. Ruch rowerowy miałby być w pełni dostępny, a rowerzyści mogliby jeździć pod prąd. Koncepcja zakłada ograniczony wjazd na parking w rynku, w stosunku do tego, co funkcjonuje obecnie. Wiesław Furmaniak zaproponował zamknięcie dojazdu do głównego placu w mieście od strony ul. 3 Maja.

Do burmistrza Rawicza wpłynęło pismo z wnioskami kupców, którzy proponują wprowadzenie zmian do projektu reorganizacji ruchu.

Zgłaszane postulaty dotyczą: umożliwienia wjazdu na rynek od strony ul. 3 Maja, utrzymania aktualnej liczby miejsc postojowych oraz wprowadzenia zakazu trwałego wydzierżawiania miejsc parkingowych firmom czy instytucjom.

Co na to burmistrz Rawicza?

Co do pierwszego postulatu, to na pewno będę rozmawiał z projektantem i konserwatorem, jeżeli chodzi o umożliwienie wjazdu na rynek. Sądzę, że jesteśmy w stanie dojść do porozumienia, oczywiście z zabezpieczeniem pierwszeństwa przejścia pieszych na trakcie Plac Wolności - Pomnik Żołnierza, to jest bezwzględne - zaznacza Grzegorz Kubik i przypomina, że jednym z głównych założeń projektu jest połączenie deptaków w jeden ciąg pieszy.

Co z pozostałymi kwestiami? Szczegóły w aktualnym wydaniu "Życia Rawicza".

R E K L A M A
11
4
oceń tekst 15 głosów 73%
R E K L A M A