Sparta wygrywa w sparingu

Sparta wygrywa w sparingu - Zdjęcie główne

Miejskogórecka Sparta ma za sobą dwie gry kontrolne. Drużyna Waresiaka najpierw przed tygodniem mierzyła się z MTS Pawłowice. Spotkanie odbyło się na boisku w Gostkowie. Lepsi okazali się rywale, którzy wygrali 2:6. Bramki dla Sparty zdobyli Damian Gmerek i Łukasz Dytko.

W minioną sobotę z kolei spartanie mierzyli się z Zawiszą Dolsk. Drużyna z powiatu gostyńskiego występuje aktualnie w poznańskiej B klasie, więc faworytem była Sparta. Mecz tym razem rozegrany został na stadionie w Miejskiej Górce. Bardzo dobre otwarcie zanotowali gospodarze. Już w 4. minucie wynik spotkania otworzył Damian Gmerek. Spartanie mieli przewagę i kwadrans później podwyższyli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mikołaj Duszak, który wykorzystał podanie Michała Łysiaka. Jeszcze w pierwszej połowie nieoczekiwanie goście strzelili bramkę kontaktową. Na przerwę zawodnicy schodzili więc przy stanie 2:1. Po zmianie stron przewaga drużyny Waresiaka nadal była wyraźna. W 71. minucie Gmerek strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Sparta Miejska Górka - Zawisza Dolsk 3:1 (2:1)

1:0 - Damian Gmerek (4'), 2:0 - Mikołaj Duszak (20'), 3:1 - Damian Gmerek (71')

Sparta: Kacper Tomkiewicz - Robert Siecla, Mariusz Niedźwiedź, Kacper Zimny, Zbigniew Rak, Damian Gmerek, Jakub Żyto, Michał Łysiak, Mateusz Pernak, Mikołaj Duszak, Michał Kaczmarek, Piotr Jasiak, Miłosz Kaczmarek