Sparta remisuje z Wielkopolanką

Sparta remisuje z Wielkopolanką - Zdjęcie główne

Kolejną grę kontrolną mają za sobą zawodnicy miejskogóreckiej Sparty. Drużyna znad „Balatonu” tym razem mierzyła się z Wielkopolanką Szelejewo, a mecz został rozegrany na boisku sportowym w Gostkowie.

Od pierwszych minut inicjatywę starali się przejąć spartanie, którzy w pierwszych minutach dłużej mieli piłkę. Niestety do siatki pierwsi trafili gracze z Szelejewa. Wielkopolanka na prowadzenie wyszła w 20. minucie, a minutę później Kacper Sprutta musiał wyjmować piłkę z siatki po raz drugi. Nieoczekiwanie drużyna z A klasy prowadziła już dwoma bramkami. Pięć minut później spartanie w końcu strzelili bramkę. Na pełnej szybkości precyzyjnym strzałem popisał się Michał Łysiak i było 1:2. Z upływem czasu gra się coraz bardziej wyrównywała. W 38. minucie Wielkopolanka strzeliła trzecią bramkę. Sparta grała jednak ambitnie i po nieco ponad godzinie gry po raz drugi złapała kontakt. Na 2:3 z rzutu karnego strzelił Mateusz Pernak. W samej końcówce znów dał o sobie znać ten zawodnik. W 89. minucie trafił piłką w poprzeczkę, a minutę później, ponownie z rzutu karnego, ustalił wynik na 3:3.

W niedzielę z kolei spartanie zmierzyli się z inną A-klasową drużyną - Sokołem Chwałkowo. Drużyny zmierzyły się na boisku w Chwałkowie. Górą był Sokół, który wygrał 3:1.

Sparta Miejska Górka - Wielkopolanka Szelejewo 3:3

1:2 - Michał Łysiak (26'), 2:3 - Mateusz Pernak (66'), 3:3 - Mateusz Pernak (90')

Sparta: Kacper Sprutta - Mariusz Frąckowiak, Eryk Ptak, Mariusz Niedźwiedź, Mikołaj Duszak, Jakub Żyto, Michał Kaczmarek, Kacper Subera, Kamil Skrzypczak, Michał Łysiak, Bartłomiej Nowak, Kamil Maćkowiak, Piotr Jasiak, Kacper Zimny, Robert Siecla, Miłosz Kaczmarek