Sarnowianka przywiozła punkt z Pudliszek

Sarnowianka przywiozła punkt z Pudliszek - Zdjęcie główne

Świadkami bardzo emocjonującego meczu byliśmy w Wielką Sobotę na stadionie „Leśnym”. W Sarnowie zameldowała się Tęcza Osa Osieczna w ramach 18. kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej.

Mecz zaczął się od minuty ciszy, poświęconej zmarłemu kibicowi Sarnowianki. Drużyna Wendzonki od pierwszego gwizdka sprawiała wrażenie zagubionej. Miejscowa defensywa nie mogła sobie poradzić z szybkimi zawodnikami Tęczy. Goście prowadzenie objęli już w 5. minucie. Niespełna 10 minut później było 0:2, po rzucie karnym. Gdy w 40. minucie „zrobiło się” 0:3, większość przecierała oczy ze zdumienia. Sarnowianie grali wolno, słabo i niedokładnie. Sygnał do ataku dał minutę przed końcem pierwszej połowy Amadeusz Izydorczak, który zdobył gola kontaktowego. Strzelona bramka i męska rozmowa w szatni gospodarzy zadziałały. Miejscowi na drugą połowę wyszli odmienieni i już w 50. minucie Paweł Domagała zmniejszył straty do jednej bramki. Sarnowianie grali dużo lepiej, ale długo męczyli się, zanim zdobyli kolejne gole. Kluczowe okazało się ostatnie 10 minut. W 80. minucie stan rywalizacji wyrównał Jan wróblewski, a dwie minuty później swoją drugą bramkę strzelił Domagała. Jak się później okazało, trafienie to zapewniło Sarnowiance komplet punktów. Drużyna Wendzonki pokazała charakter i to, że nawet jak nie idzie, potrafi odwrócić losy meczu.

W ostatnią sobotę Sarnowianka udała się na wyjazdowy mecz do Pudliszek. Mecz od początku był bardzo zacięty i wyrównany. Nikt nie chciał się zbyt mocno otworzyć żeby nie stracić bramki. Pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym remisem, ale gra Sarnowianki, biorąc pod uwagę ostatnie mecze, napawała optymizmem. Pierwszy poważny błąd przytrafił się zawodnikom Wendzonki w 50. minucie. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Przemysław Kaczmarek. Sarnowianie zdołali jednak odrobić straty. Nieco ponad kwadrans po bramce gospodarzy, gola na wagę remisu strzelił Paweł Domagała. Sarnowianka z Pudliszek wróciła więc z punktem. W następnej kolejce drużyna Wendzonki na „Leśnym” podejmować będzie lidera - Orkan Chorzemin. Pierwszy gwizdek w niedzielę o 16.00.

Sarnowianka Sarnowa - Tęcza Osa Osieczna 4:3 (1:3)

1:3 - Amadeusz Izydorczak (44’), 2:3 - Paweł Domagała (50’), 3:3 - Jan Wróblewski (80’), 4:3 - Paweł Domagała (82’)

Sarnowianka: Adrian Tomaszewski - Amadeusz Izydorczak, Dawid Kozłowski, Jakub Siecla, Łukasz Szczepański, Konrad Olejnicki, Dawid Kramarczyk (19'Sebastian Sęk), Mateusz Werno (46'Jan Wróblewski), Arkadiusz Wojtyczka, Paweł Domagała