› Sport i rekreacja
19:06 / 02.03.2020

Rywalizowały o prymat w województwie [FOTO]

Rywalizowały o prymat w województwie [FOTO]

fot. D. Bela

W niedzielę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Miejskiej Górce odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w piłce nożnej dziewcząt w kategorii U13. Wystartowało osiem ekip.

Do rywalizacji przystąpiły zawodniczki, reprezentujące kluby: KS Grom Wolsztyn, KA 4 ResPect, Grom Czacz, LPFA Poznań, Juna Trans Stare Oborzyska, GSS Grodzisk Wielkopolski, SF Lejdis Luboń i KS Polonii Środy Wielkopolskiej. Ambicji młodym piłkarkom nie można było odmówić. Ich mecze trwały po 15 minut.

Triumfatorkami imprezy okazały się zawodniczki ze Środy Wielkopolskiej. Zostały mistrzyniami Wielkopolski. Wyprzedziły ekipy z Lubonia i Grodziska Wielkopolskiego. 

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w imprezie. Na ręce kapitanów z czołowych trzech miejsc powędrowały okazałe puchary. Wręczali je: reprezentantka Polski Anna Szymańska, wiceprezes WZPN Rafał Ratajczak, burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak i prezes Fundacji KA 4 Respect Łukasz Kaczmarek.

Nie zabrakło wyróżnień indywidualnych. Nalepszą bramkarką została Amelia Kopp z Polonii Środy Wielkopolskiej. Najwięcej goli zdobyła Oliwia Kwiatek z drużyny z Grodziska Wielkopolskiego. MVP turnieju wybrano Gabrielę Fesinger z klubu z Lubonia.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 44