› Aktualności
06:24 / 17.05.2016

Rowerem tylko po jednym deptaku. Zagłosuj w sondzie

Rowerem tylko po jednym deptaku. Zagłosuj w sondzie

fot. K. Pospiech

Nie będzie zmian organizacji ruchu umożliwiających poruszanie się rowerem po deptaku przy ul. 17 Stycznia oraz na rawickich plantach.

Rowerzyści swobodnie mogą jeździć po deptaku przy ul. Wojska Polskiego od września ubiegłego roku. Przy okazji tej zmiany wprowadzono tam wówczas zakaz wjazdu samochodów dostawczych. Tego rodzaju pojazdy nie mogą się po nim poruszać w godzinach od 10.00 do 18.00. W tym czasie muszą parkować w bocznych uliczkach na specjalnie wyznaczonych miejscach.

R E K L A M A

Wprowadzając reorganizację burmistrz zapowiadał, że zmiany w ruchu obejmą również deptak przy ul. 17 Stycznia. Jak się okazuje, choć Grzegorz Kubik pozytywnie ocenia funkcjonowanie nowych zasad przy ul. Wojska Polskiego, to „rewolucji rowerowej” na drugim deptaku na razie nie będzie.

Jest to związane z projektem rewitalizacji rynku i programem budowy ścieżek rowerowych wspólnie ze starostwem i gminą Pakosław. Myślę, że do końca tego roku wrócimy do tematu - zaznacza włodarz.

W planie nie ma również zmiany regulaminu plant. - Jest sporo osób spacerujących i biegających, a szerokość plant ograniczona, dlatego robi nam się ścisk i nie jest to dobre rozwiązanie - uważa burmistrz.

Czy należy umożliwić ruch rowerowy po plantach?

ankieta dodana 17.05.2016, ilość wszystkich głosów: 884
TAK
51%
NIE
49%
R E K L A M A
29
8
oceń tekst 37 głosów 78%
R E K L A M A