› Kultura i Rozrywka
10:01 / 05.03.2020

Rockowa Kuźnia Talentów powraca [FILM]

Rockowa Kuźnia Talentów powraca [FILM]

fot. archwum

Na początku czerwca w muszli koncertowej w parku przy Domu Kultury zabrzmi znów rockowe granie. Ponownie - po zeszłorocznej reaktywacji - w Rawiczu odbędzie się przegląd muzyczny MUZYKORAMA, organizowany orzez Gminę Rawicz i Dom Kultury w Rawiczu.

To już druga odsłona rawickiej Rockowej Kuźni Talentów - Muzykoramy, czyli festiwalu, którego historia sięga tak naprawdę lat 70. W tym roku tytułową muzyczną ramą konkursu, jest twórczość Grzegorza Ciechowskiego i zespołu Republika.

Sześć zespołów wybranych spośród internetowych zgłoszeń, na które organizatorzy czekają do 10 maja, wystąpi na rawickiej scenie, wykonując przynajmniej jeden cover z repertuaru legendarnego zespołu. Kapele powalczą o nagrodę pieniężną w wysokości 2.000 zł oraz o sesję nagraniową w studio dźwiękowym IMuzaK.

Przewodniczącym jury i gwiazdą tegorocznej edycji Muzykoramy będzie Tymon Tymański.
Trio gdańskiego muzyka zagra też na zakończenie festiwalu kompozycje Grzegorza Ciechowskiego oraz utwory inspirowane twórczością lidera Republiki. Tymon Tymański to legenda sceny jazzowej i alternatywnego rocka. Lider i członek wielu znakomitych zespołów, spośród których warto wymienić chociażby jazzową "Miłość", nowofalowy "Sni Sredstvom Za Uklanianie", czy też grający alternatywnego rocka "Tymon & The Transistors". Tymański to także laureat złotego Orła za muzykę do filmu "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego, jeden z członków działającej w latach 80. formacji artystycznej "Totart", multiinstrumentalista, poeta - krótko mówiąc człowiek wielu talentów.

ss
4
1
oceń tekst 5 głosów 80%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART