› Aktualności
09:09 / 29.06.2017

Remont przedszkola do listopada. Możliwa dotacja

Remont przedszkola do listopada. Możliwa dotacja

fot. archiwum

Do końca listopada ma być przebudowany budynek przedszkola w Ugodzie. Inwestycja pochłonie 1 mln 68 tys. zł.

Wykonaniem prac zainteresowane były dwie firmy: spółka Budonis z Kępna (oferta za 1 mln 285 tys. zł) oraz Zakład Budowlany Michalak z Leszna (1 mln 68 tys. zł). Początkowo zakładano, że remont przedszkola będzie kosztował około 988 tys. zł. W związku z tym, że najtańsza oferta złożona w przetargu przekroczyła zaplanowaną pulę pieniędzy, zdecydowano o zwiększeniu środków na ten cel. Umowę na realizację prac podpisano z leszczyńską firmą.

R E K L A M A

Zakres inwestycji obejmuje, m.in. przebudowę wewnątrz obiektu (wykonanie niezbędnych wyburzeń ścian działowych oraz budowę nowych, remont posadzek), przebudowę instalacji wodno-knalizacyjnych, teletechnicznych, wymianę systemu grzewczego wraz z wymianą kotła i remontem kotłowni, wymianę drzwi i okien oraz odnowienie elewacji.

Gmina stara się o dofinansowanie prac. Pieniądze miałyby pochodzić z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Jest pozytywna ocena formalna złożonego przez nas wniosku. Nasz wniosek został skierowany do oceny merytorycznej - poinformował na ostatniej sesji burmistrz Grzegorz Kubik.

Wyniki konkursu mamy poznać we wrześniu.

R E K L A M A
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M A