› Aktualności
09:45 / 16.07.2017

Policja przypomina: sprawdź auto przed podróżą

Policja przypomina: sprawdź auto przed podróżą

Najczęściej, jadąc na wakacje, wybieramy podróż samochodem. - Kierowco, zaplanuj trasę i przygotuj auto tak, żeby w trakcie jazdy nie było niemiłych niespodzianek - przypomina mł. asp. Katarzyna Starczewska.

Rozpoczynając daleką podróż zadbajmy o to, żeby jazda samochodem była przyjemnością. a nie walką ze zmęczeniem. - W drogę kierowca powinien wyruszyć kiedy jest wypoczęty i wyspany - zaznacza mł. asp. Katarzyna Starczewska. Niewyspanie i zmęczenie osłabia refleks kierowcy, zmniejsza jego koncentracje, spowalnia reakcję i może doprowadzić do zaśnięcia, a w konsekwencji do wypadku.

R E K L A M A

Jeśli jest ci niewygodnie, odczuwasz zmęczenie i znużenie - zrób przerwę, zatrzymaj pojazd i zaczerpnij świeżego powietrza, odpocznij. Pamiętaj że cel jest jeden: dojechać bezpiecznie - dopowiada policjantka.

Bez względu na to, czy jest wygodnie czy nie, kierowca jak i pasażerowie powinni przez całą drogę mieć zapięte pasy, a dzieci - przebywać w specjalnych fotelikach czy urządzeniach do ich przewozu.

Przed wyjazdem sprawdź płyny, klocki hamulcowe, światła, opony i ciśnienie powietrza, trójkąt i gaśnice. Sprawdź też, czy przegląd techniczny pojazdu jest aktualny oraz czy posiadasz ubezpieczenie OC. Wybierając się w podróż warto dla każdego pasażera zabrać do bagażnika kamizelkę odblaskową, w sytuacji awaryjnej, kiedy będzie trzeba pieszo pójść, np. po pomoc - podniesie ona bezpieczeństwo pieszego na drodze - zwraca uwagę policjantka.

R E K L A M A
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M A