› Sport i rekreacja
07:02 / 07.03.2020

Podsumowali rozgrywki o "Białą Piłkę" [FOTO]

Podsumowali rozgrywki o

fot. D. Bela

Piłkarze rozpoczęli grę w styczniu, skończyli w minioną niedzielę. Jubileuszowa, 10. edycja rozgrywek o "Białą Piłkę" przeszła do historii. 

Do zmagań na miejskogóreckim orliku przystąpiło osiem drużyn, w tym jedna spoza powiatu rawickiego. Wbrew nazwie imprezy, warunki, w jakich przyszło rywalizować piłkarzom, nie były zimowe. 

Triumfatorem zmagań okazała się drużyna Walbetu, która obroniła puchar. W siedmiu rozegranych spotkaniach nie zaznała goryczy porażki. Na drugiej lokacie uplasował się nowy zespół z powiatu gostyńskiego - Orły Niepart. Na trzecim miejscu zakończyli rywalizację zawodnicy LZS-u Sobiałkowo. - Liga jest w naszej społeczności doskonałą promocją amatorskiej piłki nożnej. Od dziesięciu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i mam nadzieję, że sympatyków amatorskiego futbolu będzie przybywać - przyznał Marek Stach, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce.

W minioną niedzielę, wszystkie ekipy uhonorowano pamiątkowymi medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Burmistrz Karol Skrzypczak, w asyście szefa firmy Walbet - Andrzeja Walkowiaka, sołtys Sobiałkowa Beaty Szwarc i dykektora OKSiAL-u wręczył także puchary czołowym trzem zespołom. Wyróżniono ponadto zawodników w kategoriach indywidualnych. 

Król strzelców: Mateusz Knychała (Walbet Team)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Figas (Walbet Team)
Najlepszy zawodnik: Wojciech Kłakulak (Orły Niepart)

Klasyfikacja końcowa:
1. Walbet Team (19 pkt) 
2. Orły Niepart (12 pkt) 
3. LZS Sobiałkowo (11 pkt)
4. Football Gang Orlik Jutrosin (10 pkt) 
5. Nano Team Jutrosin (10 pkt) 
6. Różowe Landryny Rawicz (7 pkt) 
7. Stolport Team (6 pkt) 
8. LZS Pomocno (6 pkt)

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART