› Aktualności
13:20 / 04.01.2017

Podjeżdża autem i wystawia dziwne urządzenie. Zaniepokoił mieszkańców

Podjeżdża autem i wystawia dziwne urządzenie. Zaniepokoił mieszkańców

fot. zdjęcie nadesłane przez internautę

Nasi czytelnicy nadsyłają informacje o pewnym mężczyźnie, który pojawia się samochodem na rawickich osiedlach. Parkuje to tu, to tam i wystawia obok auta tajemnicze urządzenie.

R E K L A M A

Po chwili odjeżdża i pojawia się w innym miejscu Rawicza. Internauci są zaniepokojeni, w tej sprawie dzwoniono także na policję, toteż postanowiliśmy sprawdzić, co to za człowiek i jakie tajemnicze czynności wykonuje.

Skontaktowaliśmy się z Wojciechem Karpińskim, prezesem Rawickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który sprawę wyjaśnił w prosty sposób.

- Jest to pracownik firmy, która dla nas wykonuje radiowy odczyt liczników wody - informuje prezes RSM.

Dodaje, że spółdzielnia jest w trakcie wymiany wodomierzy na nowoczesne, które można odczytywać radiowo, na zewnątrz budynku.

- W ubiegłym roku wymieniliśmy połowę wodomierzy będących w zasobach spółdzielni, pozostałe mamy w planach wymienić w roku bieżącym - mówi Karpiński.

W tej chwili na niektórych rawickich osiedlach trwają odczyty. Pracownik firmy, której spółdzielnia zleciła sprawdzenie stanu liczników, dokonuje tego za pomocą zdalnego urządzenia, które pobiera dane z domowych liczników drogą radiową.
 

ss
R E K L A M A
6
5
oceń tekst 11 głosów 55%
R E K L A M A