Po porażce, przyszła wygrana i remis

Po porażce, przyszła wygrana i remis - Zdjęcie główne

Rawicka Rawia pierwszy mecz sparingowy w obecnym okresie przygotowawczym przegrała (1:0 z Polonią Trzebnica - przyp. red.). Na drugą grę kontrolną rawiczanie ponownie udali się do Trzebnicy, ale tym razem podejmowali ekipę z niższej klasy rozgrywkowej.

Orzeł Prusice, bo o tej ekipie mowa, to aktualny lider wrocławskiej klasy okręgowej. - Orzeł to bardzo solidna i poukładana ekipa. Mają w swoich szeregach bardzo dobrych zawodników i wiosną na pewno powalczą o awans do IV ligi - mówił przed meczem prezes Rawii Marek Polowczyk. Rawia w pierwszej połowie miała sporą przewagę. W drugiej odsłonie mecz się nieco wyrównał, ale ostatecznie wygrała drużyna Radojewskiego 4:2. Bramki dla Rawii strzelali: Arkadiusz Wąchała, Oskar Maciejewski, Mariusz Molka i Szymon Zaborowski.

W miniony piątek Rawia, tym razem w Miliczu, mierzyła się z Wiwą Goszcz. Ekipa ta występuje w dolnośląskiej IV lidze. Mecz miał bardzo różne oblicza. Najpierw przewagę zyskali rawiczanie, którą udokumentowali golem w 20. minucie. Na listę strzelców wpisał się Marcin Masełkowski. W pierwszej połowie więcej goli nie zobaczyliśmy. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej części gry. Wiwa szybko strzeliła dwie bramki, ale równie szybko odpowiedział Masełkowski i mieliśmy remis 2:2. Po nieco ponad godzinie gry Marcin Masełkowski strzelił swoją trzecią bramkę, wykorzystując rzut karny. Rawiczanie chwilę później popełnili jednak kolejny błąd w defensywie i na tablicy ponownie mieliśmy remis. To był ewidentnie dzień Marcina Masełkowskiego, który na kwadrans przed końcem strzelił swoją czwartą bramkę w tym meczu. Gdy wydawało się, że prowadzenie drużyna Radojewskiego dowiezie do końcowego gwizdka, Wiwa w ostatnim ataku doprowadziła do wyrównania. Mecz zakończył się więc wynikiem 4:4. W następnej potyczce kontrolnej Rawia zmierzy się z innym czwartoligowcem - Orlą Wąsosz. Czas i miejsce rozegrania meczu nie są jeszcze znane.

Rawia Rawag Rawicz - Wiwa Goszcz 4:4 (1:0)

1:0 - Marcin Masełkowski (20'), 2:2 - Marcin Masełkowski (52'), 3:2 - Marcin Masełkowski (65'), 4:3 - Marcin Masełkowski (74')

Rawia: Karol Danek - Patryk Wawrzyniak, Patryk Siniecki, Bartosz Materkowski, Damian Walkowiak, Tomasz Wawrzyniak, Bartosz Frąszczak, Arkadiusz Woźniak, Mateusz Pijanowski, Seweryn Materkowski, Oskar Maciejewski, Marcin Masełkowski, Szymon Zaborowski, Cezary Lorenc