› Aktualności
06:16 / 23.06.2017

Pierwszy weekend wakacji. Więcej policjantów na drogach

Pierwszy weekend wakacji. Więcej policjantów na drogach

fot. archiwum

Rawiccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczynają dziś akcję „Pierwszy weekend wakacji 2017”.

Dziś rozpoczyna się pierwszy, wakacyjny weekend. Pierwsi wczasowicze rozpoczną swój urlop i na drogach pojawi się więcej pojazdów.

R E K L A M A

Apelujemy do kierowców o rozsądek, rozwagę i nogę „z gazu” w czasie podróży. Główną przyczyną wypadków drogowych powodowanych przez kierujących pojazdami jest właśnie niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Trwające upały także wpływają na spadek koncentracji kierowców - podkreśla mł. asp. Katarzyna Starczewska z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w pierwszy wakacyjny weekend zapowiadają działania prewencyjno-kontrolne na drogach naszego powiatu.

Celem tych działań jest utrzymywanie płynności ruchu, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych jego uczestników, reagowanie na wykroczenia i przestępstwa drogowe, które są główną przyczyną zdarzeń drogowych, egzekwowanie obowiązku używania przez pieszych poruszających się po drogach po zmierzchu poza obszarem zabudowanych elementów odblaskowych, kontrolowanie kierujących jednośladami, kontrola stanu technicznego pojazdów, w szczególności tych, którymi przewożone są dzieci i młodzież na zorganizowany wypoczynek - wylicza policjantka.

R E K L A M A
5
1
oceń tekst 6 głosów 83%
R E K L A M A