Pierwsze zwycięstwo Sparty

Pierwsze zwycięstwo Sparty - Zdjęcie główne

Podopieczni Waresiaka nadal intensywnie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. W minionym tygodniu mieli przeprowadzić kolejne dwie gry kontrolne.

W piątek na miejskogóreckim stadionie zameldować się miał MTS Pawłowice, który w nowym sezonie będzie występował w B klasie, ale ostatecznie sparing został odwołany. W niedzielę z kolei spartanie po raz pierwszy w tym okresie przygotowawczym udali się na mecz wyjazdowy. Niedzielnym sparingpartnerem drużyny Waresiaka był Bór Oborniki Śląskie. Drużyna ta od dwóch sezonów występuje we wrocławskiej A klasie. Mecz lepiej ułożył się dla przyjezdnych. W 19. minucie piłkę ręką w polu karnym dotknął gracz miejscowych i sędzia odgwizdał rzut karny. Z jedenastu metrów nie pomylił się Damian Drewniak i spartanie objęli prowadzenie. Chwilę później Bór doprowadził do wyrównania, ale po kolejnych kilku minutach ponownie Sparta wyszła na prowadzenie. Bramkę na 1:2 zdobył Kacper Subera. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze po raz drugi pokonali Tomkiewicza i do przerwy utrzymał się wynik remisowy 2:2. W 56. minucie swojego drugiego gola zdobył Subera i drużyna Waresiaka po raz kolejny prowadziła. Od tego momentu bramki strzelała już tylko Sparta. W 69. minucie na 2:4 podniósł Zbigniew Rak. W samej końcówce piątego gola dołożył Michał Łysiak i spartanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w obecnym okresie przygotowawczym. Już w najbliższy weekend spartanie zainaugurują rozgrywki ligowe. Pierwszy mecz zagrają na wyjeździe z beniaminkiem - Rywalem-Ewmar Kurza Góra.

Bór Oborniki Śląskie - Sparta Miejska Górka 2:5 (2:2)

0:1 - Damian Gmerek (19'), 1:2 - Kacper Subera (28'), 2:3 - Kacper Subera (56'), 2:4 - Zbigniew Rak (69'), 2:5 - Michał Łysiak (87')

Sparta: Kacper Tomkiewicz - Robert Siecla, Miłosz Kaczmarek, Damian Gmerek, Michał Adamiak, Michał Łysiak, Adrian Giezek, Kacper Subera, Jakub Żyto, Mariusz Niedźwiedź, Bartłomiej Nowak, Mateusz Pernak, Krystian Wierzyk, Grzegorz Plawgo, Paweł Kląskała, Zbigniew Rak, Kacper Golina