Pelikan z pierwszym kompletem punktów

Pelikan z pierwszym kompletem punktów - Zdjęcie główne

Inauguracji rundy wiosennej do udanych z pewnością zaliczyć nie mogą gracze Pelikana Dębno Polskie. Najpierw drużyna Bojdo uległa 0:3 ekipie Rawii II, by tydzień później przegrać w meczu wyjazdowym 1:4 z Piastem Poniec. Wtedy honorową bramkę dla dębnian zdobył Marek Bagiński. W minioną sobotę Pelikan na własnym obiekcie gościł Piast Belęcin, wiec była to idealna okazja na pierwszą wiosenną zdobycz punktową.

W pierwszej połowie było dużo walki, a mecz był wyrównany. Na 1:0 w 25. minucie strzelił Norbert Hodura, ale gospodarze z prowadzenia cieszyli się tylko minutę, ponieważ Piast wyrównał w „oka mgnieniu”. Drugą bramkę drużyna Bojdo zdobyła w ostatniej minucie pierwszej połowy, a strzelcem okazał się wprowadzony chwilę wcześniej Bartłomiej Guzy.

Następny mecz ligowy dębnianie zagrają także na własnym obiekcie. W sobotę o 16.00 w derbowym pojedynku podejmować będą Awdańca Pakosław.

Pelikan Dębno Polskie - Piast Belęcin 5:2 (2:1)

1:0 - Norbert Hodura (25'), 2:1 - Bartłomiej Guzy (45'), 3:1 - Norbert Hodura (60'), 4:1 - Tomasz Leciejewski (70'), 5:1 - Bartosz Chociaj (75')

Pelikan: Paweł Niedbała - Bartosz Chociaj, Patryk Juskowiak, Rafał Drewniak (80'Szymon Juskowski), Tomasz Ekstedt (30'Bartłomiej Guzy), Bartosz Hyżorek, Tomasz Leciejewski (85'Artur Dupidis), Kacper Szczęsny (46'Krzysztof Paprocki), Dawid Kmieć (62'Andrzej Niedźwiecki), Norbert Hodura, Wojciech Niedźwiecki (46'Andrzej Nowak)

Więcej o tym meczu we wtorkowym wydaniu "ŻR".