› Sport i rekreacja
18:43 / 26.12.2019

OSP Golinka najlepsza. Zagra w turnieju powiatowym [FOTO]

OSP Golinka najlepsza. Zagra w turnieju powiatowym [FOTO]

fot. D. Bela

Po rywalizacji strażaków ochotników w gminie Miejska Górka i Jutrosin, przyszedł czas na zmagania druhów z gminy Bojanowo. Impreza odbyła się w niedzielę.

Jak informują organizatorzy, była to jubileuszowa, dziesiąta edycja rozgrywek halowych strażaków ochotników w gminie Bojanowo. Przystąpiło do niej sześć drużyn druhów. Zespoły zagrały w systemie każdy z każdym. Sędzią w trakcie imprezy był Wiesław Ceglarek.

Triumfowali ochotnicy z Golinki, którzy wyprzedzili ekipę z Kawcza i Trzebosza. Kapitanowie tych drużyn otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Dalsze miejsca zajęli druhowie z: Goliny Wielkiej, Bojanowa i Zaborowic. Do finały powiatowego, który odbędzie się 26 stycznia 2020 roku, awansowały dwie czołowe ekipy.

Nagrody indywidualne wywalczyli przedstawiciele OSP Golinka. Najlepszym strzelcem był Michał Poprawa. Zdobył 11 bramek. Najlepszym bramkarzem był Tomasz Gościański. 

W trakcie imprezy zorganizowano również konkurs w zakresie wiedzy pożarniczej. Zespoły odpowiadały na pytania, wypełniając test. Największą wiedzą wykazały się drużyny z jednostek: OSP Trzebosz, OSP Bojanowo i OSP Kawcze. Do kapitanów ekip powędrowały statuetki.
 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 43