› Aktualności
17:39 / 17.07.2017

Nie dla połączenia parkingów. Powiat nie ma na to pieniędzy

Nie dla połączenia parkingów. Powiat nie ma na to pieniędzy

fot. Plac przy starostwie

Chodzi o gminny parking przy ul. Wały Kościuszki i teren starostwa przy wydziale komunikacji i dróg. Zdaniem starosty Adama Sperzyńskiego, najpierw działkę należącą do powiatu należałoby przystosować, a na to nie ma pieniędzy.

R E K L A M A

Z propozycją połączenia parkingu przy ul. Wały Kościuszki w Rawiczu z placem przy budynku starostwa powiatowego, w którym mieści się, m.in. Wydział Komunikacji i Dróg, wyszła radna miejska Grażyna Kośmider.

- Parking gminny często jest cały zajęty. W przypadku połączenia, parking przy starostwie byłby bardziej wykorzystany i dostępny, a mieszkańcom i osobom przyjezdnym znaczenie ułatwiłoby to znalezienie miejsca do zaparkowania - argumentowała radna, składając interpelację w tej sprawie.
 

Szans na połączenie placów nie ma. - Nieruchomość, będąca własnością powiatu, zabudowana jest budynkiem administracyjnym, wykorzystywanym na potrzeby siedziby starostwa i nie posiada wyodrębnionego parkingu - zawraca uwagę starosta i dodaje: - Połączenie nieruchomości z parkingiem gminnym wymaga jej przystosowania, tj. pobudowania kanalizacji odwadniającej i wykonania utwardzenia, co jest związane z poniesieniem nakładów finansowych - podkreśla Adam Sperzyński i zaznacza, że pieniędzy na ten cel w powiatowym budżecie nie ma.

R E K L A M A
5
5
oceń tekst 10 głosów 50%
R E K L A M A