Lider za mocny dla Sarnowianki

Lider za mocny dla Sarnowianki  - Zdjęcie główne

W minioną niedzielę, na stadionie „Leśnym” w Sarnowie, zameldował się lider - Orkan Chorzemin. Orkan w tym roku jeszcze nie przegrał, a jesienią w meczu obu drużyn padł wynik 3:0 dla drużyny z powiatu wolsztyńskiego. Faworytem więc wydawali się przyjezdni, tym bardziej, że sarnowianie mają ostatnie niemałe problemy.

Mecz zaczął się zgodnie z oczekiwaniami. Dłużej przy piłce utrzymywali się goście, którzy ładnie wymieniali ją w środkowej strefie. Brakowało jednak ostatniego podania. Nieoczekiwanie dobrą sytuację na objęcie prowadzenia mieli gospodarze, ale piłka po strzale jednego z sarnowian odbiła się od poprzeczki. Później z każdą minutą inicjatywę coraz bardziej przejmować zaczęli goście. Ich ataki były coraz szybsze i groźniejsze. Świadkami pierwszej bramki byliśmy po nieco ponad pół godzinie gry. Zawodnik Orkana zdecydował się na silny strzał z około 30. metrów i piłka znalazła drogę do siatki Sarnowianki. Chwilę później było 0:2, ale Sarnowianka przyzwyczaiła nas, że i z takiej opresji potrafiła wyjść obronną ręką. Niestety tym razem było inaczej. Orkan w drugiej połowie dołożył jeszcze trzy trafienia i odniósł wysokie zwycięstwo.

Następny mecz ligowy drużyna Wendzonki zagra także na własnym boisku. W niedzielę na „Leśnym” będziemy świadkami derbów powiatu w klasie okręgowej, które mocno elektryzują sympatyków piłki nożnej w naszym regionie. Do Sarnowy zawita Sparta Miejska Górka. Kibice obu ekip zapowiadają żywiołowy doping, emocji na boisku i na trybunach więc z pewnością nie zabraknie. Pierwszy gwizdek z niedzielę o 16.00.

Sarnowianka Sarnowa - Orkan Chorzemin 0:5 (0:2)

Sarnowianka: Adrian Tomaszewski - Łukasz Szczepański, Krystian Murawa, Paweł Bernadek, Patryk Skrzypczak, Konrad Olejnicki (58'Wojciech Klima), Jakub Siecla, Mateusz Werno (46'Amadeusz Izydorczak), Sebastian Sęk (67'Jan Wróblewski), Arkadiusz Wojtyczka, Paweł Domagała (54'Adrian Kociemba)