› Aktualności
08:01 / 23.02.2020

Ktoś podpisał się za radnego? Sprawa w prokuraturze

Ktoś podpisał się za radnego? Sprawa w prokuraturze

fot. archiwum H. Dmyterko

Nie milknie sprawa petycji w sprawie budowy ścieżki rowerowej z Rawicza do Osieka. Jak twierdzi jeden z radnych z Chojna - jego podpis pod pismem został sfałszowany. Sprawę bada rawicka prokuratura.

W październiku minionego roku siedmioro pakosławskich sołtysów - w imieniu grupy mieszkańców Chojna, Podborowa, Golejewka, Golejewa, Osieka, Ostrobudek i Pomocna - złożyło do rad gmin Rawicz i Pakosław oraz Powiatu Rawickiego petycję podpisaną przez prawie 1.000 osób w sprawie budowy ścieżki rowerowej z Rawicza do Osieka. Potem dołączyli do nich również mieszkańcy Słupi Kapitulnej. Składając petycję, podkreślali, że chcą uświadomić władzom samorządowym, jak ważna jest to inwestycja dla lokalnej społeczności.

Rajcy powiatowi oraz gmin Rawicz i Pakosław musieli ustosunkować się to tego dokumentu. To czy petycja w jakikolwiek sposób wpłynęła na decyzje radnych, stało się kwestią sporną wśród pakosławskich samorządowców.

Dyskusja nad zasadnością petycji trwała na posiedzeniu pakosławskiej rady kilkanaście minut. Aktywnie w niej udział wziął również radny z Chojna - Paweł Kląskała. Apelował, by w przyszłości z prawa do składania petycji korzystać po dokładnym rozeznaniu danego tematu, sugerując w swoich wypowiedziach, jakoby petycji nie podpisał.

Jak wówczas ustaliliśmy, zarówno nazwisko Pawła Kląskały, jak i pozostałych radnych z Chojna: Agaty Karaś i Macieja Gniazdowskiego widnieją pod petycją. O ile Agata Karaś i Maciej Gniazdowski utrzymują, że ją podpisali, o tyle Paweł Kląskała ma na ten temat inne zdanie.

- Moje nazwisko znalazło się pod petycją bez mojej wiedzy i zgody, a sam podpis został sfałszowany - stwierdził po ukazaniu się artykułu w sprawie petycji pakosławski radny. 

Jak informuje Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, 4 lutego do Prokuratury Rejonowej w Rawiczu wpłynęło zawiadomienie od Pawła Kląskały.

Prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w tej sprawie. 

2
2
oceń tekst 4 głosów 50%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART