› Motoryzacja
13:47 / 15.12.2017

Jak oszczędzić na polisie OC?

Jak oszczędzić na polisie OC?

fot. Fotolia.pl

Nawet kilkaset złotych można zaoszczędzić przy wyborze obowiązkowej polisy OC. Wykupić ją trzeba, ale istnieje kilka prostych sposobów, które sprawią, że w portfelu zostanie więcej pieniędzy.


Porównywarka polis OC

Nie przywiązuj się do swego ubezpieczyciela. Warto porównać propozycje różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Można to zrobić nie wychodząc z domu. Wystarczy skorzystać z dostępnych na rynku internetowych porównywarek polis OC – np. na stronie ubezpieczamy-auto.pl. Ceny mogą się znacznie różnić, warto więc je porównać, by sporo zaoszczędzić.

 

Zniżki

Jest też kilka prostych sposobów, żeby uzyskać zniżki. Pomyśl o wykupieniu polisy nieco wcześniej. Nie czekaj do ostatniego ostatniego dnia okresu ubezpieczenia. Ceny z reguły rosną na tydzień czy dwa przed końcem polisy. Kupując ją wcześniej możesz zaoszczędzić nawet 10%.

Na zniżkę możesz liczyć także jednorazowo opłacając całą polisę. Tu również można uzyskać dziesięcioprocentową oszczędność w porównaniu do płatności w ratach.

Na kolejny rabat (do ok 5%) możesz liczyć płacąc kartą. Nie wszystkie towarzystwa oferują jednak tego typu zniżkę.

Jeżeli zamierzasz oprócz polisy OC ubezpieczyć również np. dom, to kupując oba produkty w pakiecie w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym również zaoszczędzisz.

 

Polisa przez internet

Kilkanaście procent można także zaoszczędzić kupując polisę przez internet. Na stronach popularnych wyszukiwarek można od razu dokonać transakcji.

 

Bezpieczna jazda

Oczywiście cena polisy przede wszystkim zależy od tego w jaki sposób jeździsz. Bezpieczna i bezwypadkowa jazda to gwarancja korzystnej ceny. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają uwagę nie tylko na brak kolizji, ale także na styl jazdy czyli dynamikę, prędkość, sposób zachowania się w niebezpiecznych punktach oraz przestrzeganie przepisów drogowych. Dzięki aplikacji Yanosik, która monitoruje także właśnie styl i sposób jazdy jeżdżąc bezpiecznie masz szansę zapłacić mniej za ubezpieczenie OC.

 

Cena zależy od towarzystwa

Pamiętaj, że zakres polisy OC jest taki sam u wszystkich ubezpieczycieli, wynika to z przepisów ustawowych, ale za to jej cena zależy już tylko od indywidualnej oferty towarzystwa, dlatego warto porównać oferty, tym bardziej, że w związku z rosnącymi cenami polis, jest to spory wydatek.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%