› Aktualności
13:25 / 02.01.2020

Harmonogram odbioru odpadów na terenie powiatu rawickiego

Harmonogram odbioru odpadów na terenie powiatu rawickiego

fot. adobe stock

POWIAT. Wraz z nowym rokiem zmieniły się przepisy związane z odbiorem odpadów komunalnych i ich segregacją. Zmianie uległ również harmonogram odbioru śmieci.

Od stycznia obowiązują zmiany w zasadach segregacji śmieci. Do pojemników i worków w kolorze niebieskim, żółtym, zielonym i białym dochodzi nowy pojemnik w kolorze brązowym - na bioodpady. Taki kubeł muszą wprowadzić wszyscy właściciele posesji - za wyjątkiem tych, którzy mają kompostownik. Czytaj więcej: [KLIKNIJ TU]

Od nowego roku z powodu wprowadzenia kategorii BIO-odpadu, powstała konieczność wprowadzenia dodatkowych kursów, podczas których będą one zbierane. Dotychczas co tydzień pracownicy KZGRL odbierali z posesji pojemnik na odpady zmieszane i raz w miesiacu przyjeżdżali po odpady segregowane.

Od 1 tycznia, na przemian co dwa tygodnie śmieciarka odbierze z naszego domu śmieci zmieszane i odpady BIO. Raz w miesiącu pracownicy zabiorą resztę odpadów segregowanych, czyli: tworzywa sztuczne i metale, szkło i papier. Dodatkowo w okresie od kwietnia do października, żółte pojemniki odbierane będą nie raz, a dwa razy na miesiąc.

Szczegółowy plan zbiórki odpadów dla poszczególnych gmin: 

Gmina Rawicz: [KLIKNIJ TU]

Gmina MIejska Górka: [KLIKNIJ TU]

Gmina Jutrosin: [KLIKNIJ TU]

Gmina Pakosław: [KLIKNIJ TU]

Gmina Bojanowo: [KLIKNIJ TU]


 

6
9
oceń tekst 15 głosów 40%