› Aktualności
13:27 / 14.06.2017

Fiszgórka nadal niedostępna. Przetarg unieważniono

Fiszgórka nadal niedostępna. Przetarg unieważniono

Oferta, która wpłynęła w przetargu na odnowienie Fiszgórki trzykrotnie przekracza kwotę zaplanowaną przez gminę na ten cel. To oznacza, że oddala się termin oddania do użytku zjeżdżalni dla dzieci.

Zjeżdżalnia jest częścią projektu rewitalizacji, który swoim zakresem obejmował również montaż urządzeń muzycznych oraz fitness na plantach. Została zamontowana kilka tygodni temu, ale na razie nie można z niej korzystać, bo - jak informował burmistrz Grzegorz Kubik - „górka najpierw musi być w pełni przygotowana”.

R E K L A M A

Zjeżdżalnia będzie czynna, jak tylko na górce będzie bezpieczniej, czyli będzie w pełni gotowa, z oświetleniem, kamerą, schodami i zielenią - mówił włodarz kilka tygodni temu. Łącznie, na wykonanie tych prac zaplanowano 40 tys. zł.

Ogłoszony przez gminę przetarg obejmował: demontaż startych schodów i wykonanie nowych, odnowienie wierzchołka Fiszgórki, montaż dwóch ławek oraz wykonanie murka okalającego szczyt. Prace miały być wykonane do końca czerwca.

W przetargu wpłynęła tylko jedna oferta, złożona przez spółkę Educarium z Bydgoszczy, która opiewała na 129 tys. zł, czyli ponad trzykrotnie więcej niż planowano wydać. Co dalej?

Postępowanie zostało unieważnione. Przetarg będzie ogłoszony ponownie - zapowiada Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza.

R E K L A M A
1
23
oceń tekst 24 głosów 4%
R E K L A M A