Efektowne zwycięstwo Sparty

Efektowne zwycięstwo Sparty - Zdjęcie główne

Miejskogórecka Sparta podczas 10. kolejki na własnym boisku podejmowała LZS Stare Oborzyska. Od początku meczu zarysowywała się przewaga miejscowych, która rosła z każdą minutą.

Wynik w 9. minucie otworzył Damian Gmerek, który wykorzystał dogranie Michała Łysiaka. Gospodarze z prowadzenia nie cieszyli się zbyt długo. Już dwie minuty później ekipa ze Starych Oborzysk wyrównała. Do przerwy więcej bramek nie zobaczyliśmy, choć lepsze sytuacje miał LZS. Po zmianie stron już w pierwszej akcji bramkarz ze Starych Oborzysk musiał wyjmować piłkę z siatki. Sparta rozegrała błyskawiczną akcję, którą wykończył Grzegorz Plawgo. Drużyna Waresiaka grała lepiej i z zaskakującą łatwością stwarzała kolejne sytuacje bramkowe. Próbował Damian Gmerek, próbował Mateusz Pernak, ale brakowało skuteczności. LZS starał się wyrównać, ale poważniejszego zagrożenia pod bramką Sparty nie stworzył. Tymczasem miejscowi stwarzali kolejne okazje, próbowali także strzałów z dystansu. Gdy wydawało się, że Sparta jednobramkowe prowadzenie „dowiezie” do końca, prawdziwe „wejście smoka” zanotował Zbigniew Rak. Pomocnik Sparty wszedł na boisko w doliczonym czasie gry i w pierwszym kontakcie z piłką strzelił trzecią bramkę dla miejscowych. Chwilę później sędzia zakończył pojedynek i z trzeciego kompletu punktów w tym sezonie mogła cieszyć się Sparta. Następny mecz ligowy zawodnicy Waresiaka zagrają na wyjeździe. W niedzielę o 14.00 zmierzą się w Krzywiniu z Promieniem.

Sparta Miejska Górka - LZS Stare Oborzyska 3:1 (1:1)

1:0 - Damian Gmerek (9'), 2:1 - Grzegorz Plawgo (46'), 3:1 - Zbigniew Rak (90'+2')

Sparta: Kacper Tomkiewicz - Bartłomiej Nowak, Marin Hądzlik, Robert Siecla, Mariusz Niedźwiedź, Mateusz Pernak, Kacper Zimny, Grzegorz Plawgo (90'Zbigniew Rak), Damian Gmerek (65'Łukasz Dytko), Kacper Subera (65'Edwin Marchewka), Michał Łysiak (88'Adrian Giezek)