Dwie porażki i remis Sarnowianki

Dwie porażki i remis Sarnowianki - Zdjęcie główne

Sarnowianka w minionym tygodniu rozegrała trzy ligowe kolejki. Najpierw udała się na wyjazdowe starcie do Śmigla. Niestety miejscowa Pogoń okazała się lepsza i wygrała 2:0. 3 maja, w zaległym meczu 16. kolejki, sarnowianie tym razem u siebie gościli innego niewygodnego rywala. Na stadion „Leśny” przyjechał Promień Krzywiń, z którym drużyna Wendzonki zawsze miała kłopoty. Mecz był zacięty i wyrównany, ale o jedną bramkę lepsi okazali się przyjezdni. Sarnowianka tego dnia nic nie mogła strzelić i przegrała 0:1.

W minioną niedzielę zawodników ponownie gościł stadion „Leśny”. Tym razem w Sarnowie zameldował się Juna-Trans Stare Oborzyska. Mecz dobrze zaczęli miejscowi. Stworzyli trzy bardzo dobre sytuacje, których jednak nie zdołali wykorzystać. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też było tym razem. W 16. minucie na prowadzenie wyszedł Juna-Trans. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, a drużyna Wendzonki grała ospale, bojaźliwie i niedokładnie. Po męskiej rozmowie w szatni, na drugą odsłonę miejscowi wyszli bardzo zmotywowani. Bliscy strzelania gola wyrównującego byli już w 48. minucie. Piłka po strzale głową Pawła Bernadka zatrzymała się jednak na poprzeczce. Był to jednak dobry prognostyk lepszej gry. Sarnowianka starała się kreować sytuacje, ale na wyrównujące trafienie trzeba było czekać aż do 71. minuty. Wtedy do siatki drużyny ze Starych Oborzysk trafił debiutant w barwach Sarnowianki Dawid Pytiak. Do końcowego gwizdka wynik już nie uległ zmianie i drużyny podzieliły się punktami. Następny mecz ligowy sarnowianie zagrają na wyjeździe. W niedzielę o 16.00 zmierzą się z Wisłą Borek Wlkp.

Sarnowianka Sarnowa - Juna-Trans Stare Oborzyska 1:1 (0:1)

1:1 - Dawid Pytiak (71')

Sarnowianka: Adrian Tomaszewski - Amadeusz Izydorczak (65'Kamil Mosiek), Krystian Murawa, Paweł Bernadek, Patryk Skrzypczak, Sebastian Sęk, Wojciech Klima, Dawid Pytiak (90'Bartosz Szynkarek), Arkadiusz Wojtyczka, Konrad Olejnicki, Paweł Domagała (70'Adrian Kociemba)