› Aktualności
06:10 / 13.07.2017

Dłużnicy zgłaszają się do ZUK-u. Kilka osób podjęło pracę

Dłużnicy zgłaszają się do ZUK-u. Kilka osób podjęło pracę

fot. archiwum

Siedem osób, mających dług w Zakładzie Usług Komunalnych w Rawiczu, tylko w czerwcu odpracowało ponad 3 tys. zł. - Jest coraz większe zainteresowanie - zaznacza wicedyrektor Justyna Urbaniak. Skala zadłużenia lokatorów to prawie 2 mln złotych.

Możliwość odpracowania zaległości czynszowych za mieszkanie komunalne wprowadzono w ubiegłym roku. Można zatrudnić się przy pracach porządkowych (w tym przy sprzątaniu terenów miasta i pielęgnacji zieleni) oraz do wykonywania prac remontowych. Od 1 kwietnia wzrosła stawka godzinowa. Teraz wynosi 13 zł.

Z wnioskiem o zgodę na odpracowywanie czynszu mogą wystąpić osoby, które mają zaległe zobowiązania wobec Zakładu Usług Komunalnych za okres dłuższy niż 3 miesiące (kwota zaległości nie ma znaczenia), niezależnie od tego, czy zaległości zostały zasądzone wyrokiem sądu czy nakazem zapłaty.

Obecnie, z tej możliwości korzysta siedem osób. Wszystkie pracują przy pracach porządkowych. Tylko w czerwcu dłużnicy odpracowali ponad 3 tys. zł.

R E K L A M A

Niektórzy pracują osiem godzin, inni mniej. To może być bardzo elastyczna praca tak, jak komuś odpowiada. Można sobie ustalić dni tygodnia i godziny. Naprawdę zachęcam do skorzystania z tej możliwości. To szansa, bo nie we wszystkich gminach funkcjonuje takie rozwiązanie - przekonuje wicedyrektor.

R E K L A M A
5
0
oceń tekst 5 głosów 100%
R E K L A M A