Cios za cios. Emocjonujące derby w Miejskiej Górce [FOTO]

Cios za cios. Emocjonujące derby w Miejskiej Górce [FOTO] - Zdjęcie główne

Sześć bramek zobaczyli kibice, którzy dziś po południu wybrali się na stadion w Miejskiej Górce. W derbach powiatu rawickiego Sparta podejmowała Sarnowiankę. Padł remis - 3:3.

Do trzech razy sztuka. Tylu szans potrzebował Edwin Marchewka, by pokonać bramkarza przyjezdnych - Eryka Sieclę. Pomocnik gospodarzy otworzył wynik spotkania w 32. minucie. Chwilę później wyrównał Alan Nowicki, który wykorzystał podanie z głębi pola. Piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 1:1.

Emocje w drugiej połowie

Na prowadzenie ponownie wyszli gospodarze. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, bramkarza przyjezdnych pokonał Damian Gmerek. Gości to nie podłamało. W 71. minucie spotkania zza pola karnego uderzył Rajmund Siecla. Kacper Tomkiewicz był bezradny.

Goście poszli za ciosem

Pięć minut później Dawid Kramarczyk oddał strzał spoza pola karnego. Bramkarz gospodarzy sparował piłkę na rzut rożny. Piłkę ustawił - wprowadzony w drugiej połowie - Mikołaj Górniak. Choć w polu karnym nie było wielu piłkarzy Sarnowianki, zagrał idealnie na głowę Jakuba Siecli. Ten z kilku metrów oddał strzał. Golkiper Sparty skapitulował po raz trzeci.

Gospodarze ruszyli do ataku

Podopieczni Mariusza Frąckowiaka dopięli swego w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Bramkę zdobył Marcin Hądzlik. Spartanie mieli ochotę na zainkasowanie trzech punktów. Chwycili piłkę z siatki i ruszyli z nią na środek boiska. Do końca spotkania pozostało sześć minut. Więcej bramek już jednak nie padło.

To pierwszy remis w sezonie 2019/2020 dla obu ekip. Po ósmej kolejce Sparta znajduje się na czwartej, a Sarnowianka - na szóstej lokacie klasy okręgowej V grupy wielkopolskiej.

Sparta Miejska Górka - Sarnowianka Sarnowa - 3:3 (1:1)

Skład Sparty:
Tomkiewicz - Durczewski, Duszak, R. Siecla, Plawgo, Pernak (60' Świątek), E. Marchewka, Kowalski, Subera (67' Szafrański), Hądzlik, Gmerek.

Skład Sarnowianki: E. Siecla - Skrzypczak, Gąsiorowski, R. Siecla, J. Siecla, Szczepański, Klima (50' Górniak), Wojtyczka (86' Nowak), Nowicki (79' Plota), Kowalski (60' Proć), Kramarczyk (89' Jaskuła).

Bramki: 1:0 - E. Marchewka (32'), 1:1 - Nowicki (40'), 2:1 - Gmerek (62'), 2:2 - R. Siecla (71'), 2:3 - J. Siecla (76), 3:3 - Hądzlik (91').