› Sport i rekreacja
21:45 / 23.09.2019

BOKS. Fenomenalne walki rawiczan na mistrzostwach Polski

BOKS. Fenomenalne walki rawiczan na mistrzostwach Polski

fot. Boks Rawicz

Dwóch zawodników z rawickiego klubu bokserskiego - Jakub Korczyński i Jakub Łukaszyk - wystartowało w Mistrzostwach Polski Młodzików w Łomży. Pierwszy z nich zmagania na ringu zakończył z tytułem wicemistrza Polski, natomiast drugi - do Rawicza wrócił z brązowym medalem.
    
- Formę chłopaków oceniam bardzo pozytywnie, bo przy odrobinie szczęścia udałoby im się zdobyć złoty medal - podsumowuje krótko w rozmowie z „Życiem” trener klubu Boks Rawicz, Marek Szymański. Jak relacjonuje, jego podopieczny Jakub Łukaszyk walkę finałową przegrał niejednogłośną decyzją sędziów.

- Natomiast, Jakub Korczyński walkę o finał przegrał (także niejednogłośnie - przyp.red.) z zawodnikiem, który pokonał rywala w walce o złoto przed czasem w pierwszej rundzie - opowiada szkoleniowiec rawickich pięściarzy, którzy - według niego - bardzo poważnie podeszli do przygotowań do tegorocznych mistrzostw Polski.

- Wykonali 100% planu treningowego, byli bardzo skoncentrowani na celu, jakim było mistrzostwo. Wiem, że na pewno czują niedosyt. Obaj marzyli o złocie, więc zakładam, że wrócą do ciężkiej pracy na treningach, aby w przyszłym roku powalczyć w kategorii wiekowej kadetów o najwyższe laury w kraju - dopowiada Marek Szymański.

Zarówno Jakub Korczyński, jak i Jakub Łukaszyk będą mieli okazję nabierać doświadczeń na ringu bokserskim w kolejnych turniejach, organizowanych na terenie kraju.

- Dla mnie, jako trenera, bardzo motywujące jest to, że przekazywana przez cały okres przygotowań wiedza, a także sama praca mentalna z zawodnikami dała efekt w postaci olbrzymiej determinacji i koncentracji na mistrzostwach Polski - podsumowuje trener młodych zawodników.

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%