› Kultura i Rozrywka
07:22 / 04.07.2017

Bardzo dobre wyniki matury w I LO

Bardzo dobre wyniki matury w I LO

fot. M. Heluszka

Uczniowie I LO w Rawiczu, podobnie jak w ubiegłych latach, osiągnęli bardzo dobre wyniki na egzaminach maturalnych. Średnia obowiązkowych egzaminów maturalnych znacznie przewyższa średnią województwa.

W tym roku najlepiej wypadł język polski - 78% zdających uzyskało wynik wyższy od średniej województwa.
Z matematyki 6 osób uzyskało 100%.
Z języka angielskiego 59 uczniów na 108 zdających osiągnęło wynik wyższy od średniej województwa, w tym 3 uczniów uzyskało 100%, a średni wynik z języka niemieckiego był wyższy od średniej województwa o ponad 7%.

Maturzyści uzyskali również bardzo dobre wyniki z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. Z chemii są wyższe o 12 % w porównaniu z wynikami województwa - najlepsi uzyskali odpowiednio: 98%, 96% i 90%.
Z przedmiotów: język polski, język niemiecki, biologia, geografia, wiedza o społeczeństwie średnie wyniki są również wyższe od uzyskanych w Wielkopolsce.
Z języka angielskiego 11 osób osiągnęło wynik 90% i więcej. Wiele osób może poszczycić się bardzo wysokimi wynikami z matematyki i fizyki. Najlepsi historycy uzyskali odpowiednio: 74%, 54%, 52%, przy średniej województwa wynoszącej 33%.

R E K L A M A

Potwierdza to wysoki poziom nauczania w rawickiej placówce. Absolwenci I LO będą ubiegać się o indeksy renomowanych uczelni poznańskich i wrocławskich, jak również Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Włodzimierz Jędrzejczak

› napisz do mnie
› moje inne artykuły
R E K L A M A
10
4
oceń tekst 14 głosów 71%
R E K L A M A