Awdaniec znów bez wygranej u siebie

Awdaniec znów bez wygranej u siebie - Zdjęcie główne

Bardzo słabo w rundzie wiosennej na własnym boisku radzą sobie zawodnicy Awdańca. Drużyna w Pakosławiu wygrała tylko jeden mecz (ze Starym Bojanowem - przyp. red.), pozostałe remisowała albo przegrywała.

W minioną sobotę, na pakosławskim stadionie, byliśmy świadkami derbów powiatu rawickiego. Drużyna Nowickiego podejmowała Ruch Bojanowo. Jesienią w Bojanowie pakosławianie zagrali koncertowo i rozgromili drużynę Goliny aż 0:5. W sobotnim pojedynku na początku aktywniejsi byli jednak przyjezdni. Pierwszy sygnał ostrzegawczy dał Piotr Cheba, który w 8. minucie trafił w poprzeczkę. Ruch miał delikatną przewagę, ale nieoczekiwanie bramkę na 1:0 strzelili miejscowi. W 12. minucie Rafała Skrzypczaka pokonał Bartosz Krenc. Kuriozalna sytuacja miała miejsce w 33. minucie spotkania. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni na piątym metrze od bramki Awdańca, za niesportowe zachowania zawodnika miejscowych. Gospodarze wszystkich swoich graczy ustawili w bramce, ale Ruch strzelił bramkę wyrównującą. Piłka otarła się o Zbigniewa Lipowicza i to jemu został zapisany ten gol. Na przerwę gracze schodzili przy stanie 1:1.

Więcej o tym meczu we wtorkowym wydaniu "ŻR".

Awdaniec Pakosław - Ruch Bojanowo 2:2 (1:1)

1:0 - Bartosz Krenc (12'), 1:1 - Zbigniew Lipowicz (33'), 1:2 - Waldemar Grygowski (62'), 2:2 - Wiktor Marchewka (66')

Awdaniec: Bartosz Kaczmarek - Wojciech Zimny, Dominik Małecki (45'Adam Spychalski), Krzysztof Paca, Szymon Dolata, Hubert Panek, Bartosz Krenc (75'Wojciech Skrzypek), Wojciech Cieplik (80'Krystian Zimny), Dawid Durczewski (60'Wiktor Marchewka), Szymon Szwarc, Karol Deka (85'Paweł Zimny)

Ruch: Rafał Skrzypczak - Patryk Cheba, Waldemar Grygowski, Piotr Cheba (85'Marcin Płaczek), Przemysław Lipowicz, Ryszard Lipowicz, Zbigniew Lipowicz (80'Marcin Jarczewski), Grzegorz Potoczny, Bartosz Rządkowski, Arkadiusz Talarczyk, Marcin Walkowiak