Awdaniec przegrywa z Orlą Korzeńsko

Awdaniec przegrywa z Orlą Korzeńsko - Zdjęcie główne

W minioną sobotę pakosławski Awdaniec „zaliczył” ostatnią grę kontrolną przed zbliżającym się sezonem. Jako ostatnia formę drużyny Nowickiego sprawdziła Orla Korzeńsko. Drużyna z Dolnego Śląska także występuje w A klasie więc mecz od początku był dość wyrównanym widowiskiem.

Już w 7. minucie na prowadzenie wyszli jednak miejscowi, a kolejną bramkę w barwach Awdańca strzelił nowy nabytek - Wiktor Marchewka. Kilkanaście minut później goście doprowadzili do wyrównania, a jeszcze przed przerwą strzelili drugiego gola i na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 1:2. Po zmianie stron przewagę zaczęła zyskiwać drużyna z Korzeńska i około 50. minuty ponownie goście mogli cieszyć się z gola. Awdaniec zagrał jednak ambitnie do samego końca i około 80. minuty Adam Spychalski ustalił wynik spotkania na 2:3 strzałem z rzutu wolnego. W najbliższą sobotę pakosławianie wystartują z graniem „na poważnie”. O 17.00 na własnym boisku w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno podejmować będą Ruch Bojanowo, który w minioną niedzielę rozegrał także ostatnią grę kontrolną. Na boisku w Pawłowicach mierzył się z miejscowym MTS-em. Pojedynek idealnie ułożył się dla gospodarzy, ponieważ już po ośmiu minutach prowadzili 2:0. Później zaczął jednak lepiej grać Ruch i w 25. minucie kontaktowego gola strzelił Marek Lutowicz, a w 55. minucie bramkę na wagę remisu zdobył Ryszard Lipowicz. Drużyna Goliny mogła ten mecz wygrać, ale nie wykorzystała rzutu karnego.

Awdaniec Pakosław - Orla Korzeńsko 2:3 (1:2)

1:0 - Wiktor Marchewka (7'), 2:3 - Adam Spychalski (82')

Awdaniec: Dawid Sobieraj - Szymon Dolata, Hubert Panek, Bartosz Kaczmarek, Dominik Małecki, Wojciech Zimny, Łukasz Krzyżosiak, Adam Spychalski, Bartosz Krenc, Wojciech Cieplik, Wiktor Marchewka, Wojciech Tyczyński, Konrad Kaliciński, Krzysztof Paca, Szymon Szwarc, Paweł Zimny