› Sport i rekreacja
05:34 / 24.12.2019

Akrobatyczne zmagania w Rawiczu [FOTO]

Akrobatyczne zmagania w Rawiczu [FOTO]

fot. D. Bela

Do Mikołajkowego Turniej Akrobatyczny w Rawiczu przystąpiło ponad 400 zawodników z 11 klubów z: Wielkopolski, Dolnego Śląska, a także województw: lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego. Hala I Liceum Ogólnokształcącego pękała w szwach.

Jak informują organizatorzy, do zmagań przystąpili akrobaci ze Świdnicy, Wrocławia, Strzelina, Poznania, Świebodzina, Szczecinka, Inowrocławia, Kościana, Gostynia, Leszna i Rawicza. Zawody odbywały się na poziomie: "1-2-3 krok" dla najmłodszych oraz "Młodzik", "Premium" dla nieco starszych akrobatów, międzynarodowym "YOUTH" klasa III i II PZG oraz "Open Top" dla zaawansowanych.

Jak poszło rawiczankom?
Greta Adamek, Weronika Andrzejewska i Ola Nowak zwyciężyły w najtrudniejszej konkurencji PZG. W klasie YOUTH Anna Rybacka, Katarzyna Fogt i Emilia Pięta uplasowały się tuż za podium, na 4 miejscu. W klasie III PZG swoich sił spróbowały Klaudia Kasprzak, Antonina Klefas i Nadia Zdzieszek. Dziewczęta wywalczyły brązowy medal. Tuż za nimi - na 4 pozycji - znalazły się: Malwina Mucha, Agata Kasprowiak i Karolina Świtelska. - Niestety, nie wszystkim układy wyszły idealnie. Jak to w sporcie, zdarzają się upadki i dlatego silna trójka w składzie: Julia Kotas, Małgorzata Pokrywka i Eliza Izydorczak uplasowały się na dalszej pozycji - relacjonuje Magdalena Chudzińska-Nowak ze Stowarzyszenie Sportowego CRC filia Rawicz. 

Dodaje, że z kolei z bardzo dobrej strony zaprezentowały się rawiczanki: Blanka Matuszewska, Maja Wojciechowska i Aleksandra Książek, zdobywając trzecie z najlepszych not za wykonanie. - Niestety, brak skoku saltowego uplasował zespół ostatecznie na czwartej pozycji - przyznaje Magdalena Chudzyńska-Nowak

W trójce dziewcząt w składzie: Karina Wyrzykiewicz, Alicja Cierpisz i Natalia Durczewska akrobatki zdobyły brązowy medal. Tuż za nimi uplasowały się: Zuzanna Nochelska, Aleksandra Klimczak i Nikola Szumna. Ostatniej rawickiej trójce - w składzie Aleksandra Dopierała, Aleksandra Stuczyk i Antonina Smakulska - przypadło piąte miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Dwie Rawiczanki wystartowały indywidualnie w klasie OPEN TOP. - Paula Faustyniak zdobyła brązowy medal, a Wiktoria Sikora uplasowała się na piątek pozycji - podsumowuje Magdalena Chudzyńska-Nowak.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%

Zdjęcia ilość zdjęć 38